लकडाउन र कोरोना संक्रमणबाट नयाँ सुरक्षा चुनौती थपियो : गृहमन्त्री थापा

खबर कुरा
३० आश्विन २०७७, शुक्रबार

काठमाडौं । काठमाडौं । गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले लकडाउन र कोरोना संक्रमणबाट नयाँ सुरक्षा चुनौती थपिएको बताए ।

६५ औं प्रहरी दिवसको अवसमा नक्सालस्थित प्रहरी प्रधान कार्यालयमा आयोजित समारोहमा बोल्दै गृहमन्त्री थापाले अप्ठेरो समयमा नै सुरक्षा चुनौती बढ्ने भन्दै शान्तिसुरक्षाका लागि सतर्क बन्न प्रहरी संगठनलाई निर्देशन दिए ।

थापाले कोरोना संक्रमणकै बीचमा विभिन्न आपराधिक संगठनहरु सक्रिय बनेको जनाए । उनले भने, ‘
‘भूमिगत समूहले चन्दा असुली गर्ने प्रयास गरिरहेका छन्, त्यस्ता समूहलाई निस्तेज पार्न प्रहरीले कतै सम्झौता गर्ने छैन भन्ने मेरो विश्वास छ।’

प्रहरीमाथि जनताको अगाध आस्था र विश्वास रहेको उल्लेख गर्दै थापाले इमान्दारीता र र व्यवसायीक कार्यको विकल्प नभएको बताए । उनले प्रहरीलाई शान्ति मिसनमा थप सहभागीता गराउन सम्बन्धित निकायसँग समन्वयका लागि सुझाव समेत दिए ।

गृहमन्त्री थापाले गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ले प्रहरीको रासन सुविधा र कल्याण कार्यक्रमलाई समानुकुल सुधार गर्न आफू तयार रहेको पनि बताए । थापाले भने, ‘रासन सुविधा र कल्याणको कार्यक्रम समयानुकुल सुधार गर्न मन्त्रालय तत्पर छ ।’

अहिले काठमाडौं उपत्यकामा प्रहरी जवानले दैनिक १ सय ७५ रुपैयाँ रासन खर्च पाउँछन् ।

 

 

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*