एनआइसी एशिया बैंकको ८.९९ प्रतिशत व्याजदरको अफर अब २ दिनमात्र बाँकी, सदुपयोग गर्न ग्राहकहरुलाई बैंकको आग्रह

खबर कुरा
२९ आश्विन २०७७, बिहीबार

काठमाडौं । एनआइसी एशिया बैंकले कोरना भाइरसको महामारीबाट समस्यामा परेका ऋणीहरुका लागि लागु गरेको ८.९९ प्रतिशत व्याजदरको अफरलाई सदुपयोग गर्न आग्रह गरेको छ ।

यो अबर अब २ दिन मात्र बाँकी रहेको हुँदा समयमै मौकाको फाइदा उठाउन बैंकले सबै ऋणीहरूमा आग्रह गरेको हो ।

बैंकले कोभिड-१९बाट आफ्ना ऋणीहरूमा परेको असर न्यूनीकरण गर्न २०७७ साउन मसान्तसम्म ३ महिना वा बढीले बक्यौताको भाखा नाघेका कर्जाहरूको २०७७ आश्विन मसान्तसम्मको साँवा तथा ब्याज रकम सोही मसान्तभित्र चुक्ता भुक्तान गरेमा साविकको ब्याजदरलाई घटाई १ कात्र्तिक २०७७ देखि लागू हुनेगरी ८.९९ प्रतिशत ब्याजदर कायम गरिने योजना ल्याएको थियो ।

बैंकबाट मासिक तथा त्रैमासिक किस्ताबन्दी कर्जाहरूका साथै चालूपुँजी कर्जा तथा अन्य रिभल्विङ प्रकृतिका कर्जाहरू लगायत बैंकबाट प्रवाह भएका कुनै पनि कर्जाहरू उपभोग गरेका ग्राहकलाई यस योजनामा सहभागी हुन आग्रह गरेको छ ।

असाधारण समयमा राष्ट्रिय अर्थतन्त्रको बृहत्तर हितको निमित्त सबै सरोकारवालाले योगदान पु¥याउनुपर्ने आजको आवश्यकतालाई सम्बोधन गर्न आफ्नै प्रयासबाट ऋणीहरूका लागि कर्जामा आकर्षक छुटको व्यवस्था गरेको बैंकले दाबी गरेको छ ।

बैंकले गत आर्थिक वर्ष २०७६/७७ को वैशाख, जेष्ठ र आषाढ महिनामा ल्याएको ऐतिहासिक कर्जाको ब्याज सहुलियत सम्बन्धी योजनाबाट बैंकका करिब ८० प्रतिशत (करिब ३५ हजार) ऋणीहरूले करिब ३ अर्ब बराबरको वार्षिक ब्याजदर सहुलियत प्राप्त गरेको पनि बैंकले जनाएको छ ।

हाल बैंकले आश्विन महिनामा ल्याएको कर्जाको ब्याजदर सहुलियत योजनाबाट कोरोना भाइरसले आक्रान्त यस विषम परिस्थिति पश्चात् ग्राहकको वित्तीय भार कम गर्न केही हदसम्म भए पनि मद्दत पुग्नुका साथै देशको समग्र अर्थतन्त्रको पुर्नउत्थान एवं सबलीकरणमा टेवा पुग्ने बैंकले विश्वास लिएको छ ।

एनआइसी एशिया बैंको देशभर ३२७ शाखा कार्यालयहरू रहेका छन् । यसैगरी ४६९ एटिएम, १०२ वटा एक्स्टेन्सन काउण्टर एवं ७० वटा शाखा रहित बैंकिङ्गमार्फत् बैंकिङ्ग सेवा प्रदान गर्ने मुलुककै सबैभन्दा ठूलो शाखा सञ्जाल भएको बैंक हो । बैंकका २२ लाख भन्दा बढी ग्राहक रहेका छन् ।

 

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*